Velika plaketa Gimnazije Kranj za Benjamina Gašperina in Aljaža Ermana

27. junij 2024 / Avtor: Mateja Valjavec, prof./Fotografije: Luka Bavdaž in Mak Detela

Kranjski gimnazijci so osvojili 62 zlatih, 100 srebrnih in 359 bronastih priznanj na tekmovanjih iz znanja. 6 dijakov je državnih prvakov, trije pa so državni podprvaki

V petek, 21. 6. 2024, je bila na Gimnaziji Kranj slavnostna podelitev nagrad za dosežke naših dijakov, prav tako pa smo počastili dan, ko je naša država postala samostojna. Nagovoru gospoda ravnatelja mag. Aljoše Brlogarja je sledila podelitev pohval dijakom, ki so v letošnjem šolskem letu imeli v spričevalu same petice. Le teh je bilo 34. Odličnih v letošnjem šolskem letu pa je bilo kar 279 dijakov. Ta številka se bo še povišala, saj dijaki mednarodne mature še nimajo zaključenega uspeha četrtega letnika.
47 dijakom smo podelili priznanja za osvojena zlata priznanja ali za uvrstitev na prva tri mesta na državnih tekmovanjih iz znanja, športa in umetnosti. Zelo ponosni smo na svoja dva pevska zbora, tako fantovskega kot dekliškega, ki sta v letošnjem letu dosegla izjemne rezultate na mednarodnih tekmovanjih.
Kar 12 dijakom smo podelili plaketo. Za največje dosežke pa podeljujemo veliko plaketo, ki sta jo letos prejela dva dijaka, in sicer Aljaž Erman iz  3. a in  Benjamin Gašperin iz 4. h. Prireditev so popestrili glasbeni nastopi fantovskega in dekliškega pevskega zbora, prav poseben pridih pa je dodal flavtistični orkester. Prireditev sta pod mentorstvom prof. Tine Lušina Basaj povezovala Maša Bradeško in Nace Flajnik iz 3. c. Vsem dijakom za osvojene dosežke iskreno čestitamo in jim želimo lepe počitnice.